Adıyaman Tütün Yaprağı adıyaman tütünü

Adıyaman Tütün Yaprağı   

 Adıyaman Tütün Yaprağı Nedir?

Tütünler tarladan toplandıktan sonra tek tek iplere dizilir ve kurumaya bırakılır. Kuruyan tütün yaprakları da bir süre sonra içime hazır hale getirmek için kıyılır.  Fakat eğer sigara dışında nargile tekel tütünü olarak kullanmak isteyen müşterilerimiz için Tütün yaprağı doğranmamış olarak satışı yapılmaktadır. Nargile için veya başka şekilde kullanmak isteyenler için kıyılmamış yaprak tütünlerimiz de mevcuttur. Farklı kalite ve içimde olan tütün yaprağı çeşitlerimiz vardır.

 

Tütün tohumu

Tütün tohumu öncesinden mart-nisan gibi tohum olarak ekilir küçük fide olana kadar su, nem, sıcaklık bakımı yapılır ve haziran ayına kadar bakılır. Haziran ayını itibari ile ekimi yapılmaya başlanılır. 

 

Tütün yaprağı ne zaman toplanır?

Gelelim şimdi tütün tohumu ekildi ve tarlaya tütün olarak ne zaman ekilir ve tütün yaprağı ne zaman toplanır. Haziran ayında tütün tohumu ekimi yapılır; eylül ayına kadar yine tarlada bakımı ve sulaması yapılan tütün yaprağı agustos eylül ayı itibarile ile toplanılır.

 

Tütün yetiştiriciliği

Tütün yetiştiriciliği aşamaları nelerdir? zor ve zahmetli bir iş olan bu tütün yetiştiriciliği cocuk bakımı gibi gecesi ve gündüzü olmayan bir ürün çeşitidir. tütün tohumu bahardaki rüzgar fırtına aşırı soguk havalardan etkilenmemsi için gerekirse üzeri zera gibi örtülür cok sıcak oldugunda sera naylonu kaldırılır. yani tütün yaprağı ne zaman toplanır diye merak etmek ayrı kendisi başlı başına zor bir işlemdir. 

 

 

Tütün yaprağı satış

Eğer sizde nereden yaprak tütün satın alabilirim diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Adıyaman Tütüncüler Derneği bünyesinde yapraklarını hem alımı hem de satışı yapılmaktaıdr.  Tütün yapraklarımız mevsiminde toplanıp ideal sürede güneşte bekletilmiştir.

Satışı yaptığımız tütün yaprakları herhangi bir işlem görmeden tamamen organik haldedirler.

Yaprak tütün fiyatları hakkında bilgi almak ve satın almak için Adıyaman tütünücüler derneği sitemiz telefon veya sosyal medya üzerinden bize ulaşabilirsiniz

 

 Adıyaman Tütüncüler derneği olarak en kaliteli ve en büyük tütün yapraklarını sizlerle buluşturuyoruz.

 

 

 

 

 

Ana Sayfa

Bizi Arayın

Whatsapp

Sipariş

© 2020 Adıyaman Tütüncüler Derneği . Tüm Hakları Saklıdır.